Neděle 5. dubna 2020, svátek má Miroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 5. dubna 2020 Miroslava

Žádoucí a nežádoucí konspirační teorie

20. 03. 2018 8:10:00
Takzvané konspirační teorie jsou naším politickým a mediálním meinstreamem obvykle pokládány za cosi nekalého a zavádějícího. Když se to ale hodí, tak...

ŽÁDOUCÍ A NEŽÁDOUCÍ KONSPIRAČNÍ TEORIE

Takzvané konspirační teorie jsou naším politickým a mediálním meinstreamem obvykle pokládány za cosi nekalého a zavádějícího, co může napadnout pouze nemocnou a paranoidní mysl. Toto hodnocení však platí jenom pro toho, koho si tak naše milá média předem označí. Je to projevem jejich veliké starosti o to, abychom nepodlehli falešnému vidění světa. Budeme si muset zvyknout na to, že existují konspirace vadné a nežádoucí, které šíří zlotřilé konspirační weby a ty žádoucí a posvěcené, které současnému politickému a mediálnímu meinstreamu vyhovují.

Mezi tzv. paranoidní konspirační teorie patří představa, že nadnárodní společnosti mají zájem na oslabení národních států v Evropě a snížení jejich odolnosti vůči sociálně-inženýrským projektům. Že tomu tak být nemůže, o tom jsou dnes přesvědčováni všichni studenti humanitních oborů i děti základních škol v hodinách multikulturní výchovy. Pochybovat se moc nevyplatí, neboť úspěšné zakončení studia vyžaduje ty správné odpověďi.

Tu správnou a žádoucí konspiraci představuje příklad z poslední doby: Látku kterou dnes dokáže namíchat průměrný absolvent chemické fakulty s běžně dostupných komponentů v průměrně vybavené laboratoři kdekoli na světě – tu stoprocentně vyrobili a použili specialisté z Ruska a to NA PŘÍMÝ ROZKAZ PUTINA! A než se stačí záležitost vyšetřit je třeba vyhostit ruské diplomaty z Anglie, aby nebylo pochyb, že tomu tak je.

Tato konspirace je všeobecně vítaná a kdo by se nad tím pozastavil, či namítnul, že Vladimír Vladimírovič je všechno možné, jen ne idiot, aby si takto před volbami(a navíc před pořádaným mistrovstvím světa) komplikoval situaci, stává se omlouvačem vraždy a stoupencem Kremlu.

Nic naplat, že Putin nepatří k těm , kterým celá tato záležitost prospívá a svědčí spíše o tom, že ruské tajné služby nemá plně pod kontrolou, jestliže se jejich agenti takto pomstí svému bývalému kolegovi bez ohledu na možné dopady v mezinárodních vztazích. Následné tvrzení z ruské strany, že látka 'Novičok 4' může pocházet z ČR pak vyzní, jako pokus o vtip, ilustrující hodnověrnost původního konspiračního tvrzení.

Pokud se bez ironie podíváme na český vynález SEMTEX v tomto duchu, musela by nás polovina světa obviňovat s teroristických útoků za několik posledních desetiletí. Těžko by však bylo možno tímto způsobem vyvolat novou studenou válku...

Podívejme se na další příklad žádoucí konspirace a její výsledek z poslední doby - vražda slovenského novináře a jeho přítelkyně je automaticky připsána osobám z okolí premiéra a neprodleně směřuje k pádu vlády, což se musí opět stihnout dřív, než by se ukázalo, kdo měl na celé věci největší zájem.

Není to tak dávno, kdy byl ten, kdo poukazoval na propojení politiky a mafiánských struktur označován za paranoidního konspiračního teoretika, který by se měl ze svých bludů léčit a to nejlépe na uzovřeném pavilonu. Když se to však hodí, je situace diametrálně odlišná.

Čestný a rovný chlap (prezident Kiska) hřímá nad zkažeností vládní politiky, premiér Fico podává demisi, bývalý premiér Mikuláš Dzurinda už se těší na předčasné volby a vyzývá opozici, aby nezůstala nečinná.

Neúspěšný kandidát na prezidenta Pavel Fišer je nadšen, kolik lidí na Slovensku vyšlo do ulic, přičemž dodává: „Podobný zápas probíhá i u nás.“ Zároveň podrobí zdrcující kritice současného českého prezidenta a vzápětí apeluje: „My se tu jěště máme co snažit!“

Snaží se však Jakub Patočka, který volá lid do ulic, chce zákaz SPD a českému prezidentovi hrozí trestním postihem.

V této souvislosti nemohu nevzpomenout slova poslance Igora Matoviče, který celý tento slovenský 'Majdan' okomentoval slovy: „ Je to milník, KTERÉHO JSME DOSÁHLI VRAŽDOU Jana Kuciaka a jeho snoubenky.“ Síla, co? Tak blbě se prořeknout, to dokáže opravdu málokdo!

A docela mne mrazí, když si představím, koho bude třeba ještě zastřelit, abychom se tak zbavili i toho našeho nenáviděného ovara Zemana...

Fr. Filip Dvořák

(autor je publicista, rocker a dobrodruh)

https://www.facebook.com/frantisekfilip.dvorak

Autor: František Filip Dvořák | úterý 20.3.2018 8:10 | karma článku: 35.87 | přečteno: 1640x

Další články blogera

František Filip Dvořák

Rozhádaní a zranitelní ?

Táhnout za jeden provaz je lepší než na něm viset. Přesto nám ta první varianta šla v dějinách podstatně hůře.

26.11.2019 v 8:05 | Karma článku: 25.67 | Přečteno: 863 | Diskuse

František Filip Dvořák

Udavači všech zemí - spojte se!

Za dobu lidské existence se udávalo za všechno možné. Udání a obvinění z politických důvodů patří mezi ta nejstarší v dějinách a jejich účelovost..

17.6.2019 v 8:05 | Karma článku: 36.47 | Přečteno: 2174 | Diskuse

František Filip Dvořák

Arogance - znamení doby

Systém potřebuje lidi frustrované a naštvané, aby mohl této jejich negativní energie využít. Je jen třeba dělat vše pro to, aby se cílem hněvu nestaly elity tohoto systému ale samotní lidé mezi sebou.

4.2.2019 v 8:05 | Karma článku: 37.12 | Přečteno: 1954 | Diskuse

František Filip Dvořák

Genderově vyvážená cesta do pekel

Původní myšlenka ženské emancipace (jako ostatně spousta jiných pozitivních záměrů v dějinách) již dávno zmutovala do maligní formy.

5.11.2018 v 8:04 | Karma článku: 36.61 | Přečteno: 2069 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Irena Fuchsová

Nodrar za časů koronaviru

V lednu 2020, na besedě v Brandýse nad Labem - Stará Boleslav, jsem posluchačům přečetla ukázku ze své nové knihy, Nodrar. Nodrar se narodí jednou za tisíc let. Je to drsnosrstý jezevčík, který mluví s lidmi.

4.4.2020 v 22:20 | Karma článku: 6.15 | Přečteno: 133 | Diskuse

Václav Szőcs

"Tak nám odvezli Koněva" aneb dvojí metr českých (pseudo)vlastenců...

Už se ani neobtěžujeme si utvářet názory, ale zastáváme pouze postoje, k nimž si přizpůsobíme okolní realitu. Vyzobneme si z ní jen to, co se nám hodí, zbytek zmuchláme a zahodíme. A to se zdaleka netýká jen "vlastenců"...!

4.4.2020 v 20:57 | Karma článku: 23.25 | Přečteno: 750 | Diskuse

Lubomír Stejskal

V televizi bez náhubku (Doplněno)

Konečně víkend! Krátký oddech od kontroly v rámci distančního vzdělávání. Příležitost vrátit se na krátký čas k normálu. K vlastní agendě. Alespoň zde na blogu. Covid-19 má ministr zdravotnictví. Olympiáda 2021 odsunuta.

4.4.2020 v 18:15 | Karma článku: 9.79 | Přečteno: 585 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Ohrožené seniory v Německu podpořili revizní lékaři

Zdravotní pojišťovny v SRN využívají společné (ale na nich nezávislé) revizní lékaře, kteří neúřadují "od stolu", ale umějí pacienty sami znalecky posoudit. Nyní se navíc zapojili do boje s koronavirem.

4.4.2020 v 18:08 | Karma článku: 4.81 | Přečteno: 233 | Diskuse

Michal Kotyk

ČT: Polapit, trefit a grilovat!

Tak nějak by se dala charakterizovat interní soutěž v naší veřejnoprávní televizi. Pracovní název zatím neoficiálního zápolení je: Hon na zajíce! Aby bylo jasno, tím „zajícem“ je míněn politik.

4.4.2020 v 17:40 | Karma článku: 28.40 | Přečteno: 773 | Diskuse
Počet článků 31 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1531

Publicista, rocker a dobrodruh Dříve: Reflex, Český deník, Metropolitan Nyní: Neviditelný Pes, Pravý prostor

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....

Před pár dny měli skvěle fungující gastropodnik, dnes bojují o přežití

Před čtyřmi lety Petra Pavičová opustila pozici manažerky v korporátu a s manželem založila FoodIN catering. Z nuly...

Ornella Koktová je podruhé maminkou. Dítě dostalo severské jméno

Ornella Koktová (27) je dvojnásobnou maminkou. Po synovi Quentinovi (7) přivítali šťastní rodiče 1. dubna na svět...